Som vystavovateľ

Prečo prísť na PRO EDUCO?

Buďte súčasťou najväčšieho veľtrhu vzdelávania na východnom Slovensku a staňte sa aj vy jedným z našich vystavovateľov. Svoje programy predstavujú univerzity a vysoké školy zo Slovenska i Čiech, stredné školy z celého regiónu, vzdelávacie inštitúcie i zamestnávatelia. Na ploche viac ako 2000 m2 môžete svoju inštitúciu odprezentovať vlastným originálny výstavným stánkom, alebo využiť stánok, vybavenie a infraštruktúru, ktorú vám pripravíme na mieru my. Svoju prezentáciu môžete podporiť aj interaktívnym workshopom alebo prednáškou na PRO EDUCO stage. Veľtrh počas dvoch dní svojho trvania navštívi viac ako 8 000 návštevníkov z celého regiónu, preto neváhajte a oslovte svojich budúcich žiakov, študentov, či zamestnancov práve na veľtrhu PRO EDUCO!

Dopravné spojenie

Existuje hneď niekoľko možností ako cestovať do Košíc. Metropola východného Slovenska leží na križovatke medzinárodných cestných a železničných ťahov.

Letecky
Veľmi komfortne sa do Košíc dostanete letecky, vďaka priamym linkám z Prahy, Viedne a Bratislavy. Detailnejšie informácie nájdete na webovej stránke letiska www.airportkosice.sk

Vlakom
Časté spojenia Košíc z Bratislavy a Prahy Vás privedú priamo do srdca Košíc.
Pre osobnú prepravu smer Bratislava sú využívané dve železničné trasy:
Hlavný (severný) ťah: Čierna n/T. - Košice - Žilina - Bratislava je zaradený do európskej železničnej siete,
Južný ťah: Košice - Zvolen - Bratislava
Pohodlná cesta EC / IC vlakom z Čiech - z Prahy trvá 8 hodín a z Bratislavy necelých 5 hodín. Pre nočné cestovanie je možnosť dopravy v ležadlovom alebo lehátkovom vagóne. Viac na www.slovakrail.sk, www.regiojet.sk

Pohyb v meste

Informácie o trasách električiek, trolejbusov a autobusov a o cenách mestskej dopravy či zvolenej ceste tiež nájdete na www.dpmk.sk alebo www.imhd.sk.

Ubytovanie a stravovanie

Zvýhodnená ponuka ubytovania (pdf)

V roku 2019 bol dokončený Hotel Aréna, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Steel arény a s výstaviskom je priamo prepojený. Vystavovateľom tak ponúkne komfortnú možnosť ubytovania a stravovania sa priamo v jeho priestoroch.
Fakty o Košiciach

Objavte Košice - jedinečnú stredoeurópsku metropolu, Európske hlavné mesto kultúry 2013 a Európske mesto športu 2016. Košice sú domov najstaršieho maratónu v Európe, miesto s najväčšou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku, s najväčším a najvýznamnejším zlatým pokladom v Európe, ale aj mestom s dlhou tradíciou univerzitného vzdelávania. Už v roku 1657 tu bola založená Košická univerzita, jedna z prvých na území dnešného Slovenska.

V súčasnosti sú Košice druhým najvýznamnejším centrom slovenského vysokého školstva. V meste sídlia 3 prestížne univerzity, niekoľko fakúlt univerzít so sídlom v iných slovenských mestách: Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave, Teologická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku, detašované pracovisko Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave - Ústav Košice.

V meste od roku 2006 sídli aj Vysoká škola bezpečnostného manažérstva. Okrem toho sú Košice s počtom obyvateľov 250.000 domovom viac ako 62 stredných škôl, ale aj množstva ďalších vzdelávacích inštitúcií. Mesto so svetom spája hustá cestná sieť i moderné medzinárodné letisko. Košice sú druhým najväčším mestom krajiny, prirodzenou hospodárskou a kultúrnou metropolou, pričom sa ich vplyv a sláva merajú stáročiami. Už od prvej písomnej zmienky v roku 1230 sa na tomto území striedali zaujímavé osudy mnohých generácií Košičanov s historickými udalosťami, z ktorých mnohé mali globálny dosah.

Viac informácií o meste, regióne nájdete na nasledujúcich webovej stránke www.visitkosice.org.